KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344075
*
nr 934 4075
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Emilia Lönblad (1865-1946), motiv från Vitemölla, signerad á tergo, "till Einar, julen 1901", 21x31
Kondition: färgbortfall
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:56:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 16:37:34
1
450 kr
11/1 05:02:38
2
450 kr
11/1 05:02:38
1
450 kr (Budbetjänt)
12/1 10:02:07
3
600 kr
12/1 15:26:38
4
600 kr
12/1 15:26:38
3
600 kr (Budbetjänt)
12/1 17:45:52
3
900 kr
12/1 18:40:28
5
700 kr
12/1 18:40:28
3
800 kr (Budbetjänt)
12/1 18:40:35
5
900 kr
12/1 18:40:36
3
900 kr (Budbetjänt)
12/1 18:41:59
5
1.000 kr
12/1 18:46:40
3
1.200 kr
12/1 18:50:46
5
1.400 kr
12/1 18:51:45
5
Vinnande bud
12/1 18:51:52
3
1.400 kr
12/1 18:51:52
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emilia lönblad olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vitemölla
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Emilia Lönblad
Kondition: färgbortfall
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4075
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Emilia Lönblad (1865-1946), motiv från Vitemölla, signerad á tergo, "till Einar, julen 1901", 21x31
Kondition: färgbortfall
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 16:37:34 | 1 | 450 kr |
11/1 05:02:38 | 2 | 450 kr |
11/1 05:02:38 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/1 10:02:07 | 3 | 600 kr |
12/1 15:26:38 | 4 | 600 kr |
12/1 15:26:38 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:45:52 | 3 | 900 kr |
12/1 18:40:28 | 5 | 700 kr |
12/1 18:40:28 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:40:35 | 5 | 900 kr |
12/1 18:40:36 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:41:59 | 5 | 1.000 kr |
12/1 18:46:40 | 3 | 1.200 kr |
12/1 18:50:46 | 5 | 1.400 kr |
12/1 18:51:45 | 5 | Vinnande bud |
12/1 18:51:52 | 3 | 1.400 kr |
12/1 18:51:52 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emilia lönblad olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vitemölla
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47